FARKINDA OL

Bütünsel Sağlık

Doğum hakkınızı kullanmaya başlamaya ne dersiniz?

Farkındalık halini yakalamak, sağlıklı ve mutlu yaş almak, bedenimize ve zihnimize iyi bakmayı öğrenmek her insanın doğum hakkıdır.

Farkında Ol

Günlük olarak kendiniz için yaptığınız seçimlerde sürekli iradenizi kullanma ihtiyacı doğuyorsa, bu yaşam tarzı değişikliklerinin uzun vadede sürdürülebilir olması mümkün değildir. 365 gün 24 saat boyunca irade ile boğuşmak yapmak istediğimiz şeyin tam tersini yaratır;

Stres

Oysa farkındalığı yükseltici egzersizler sayesinde seçimlerimiz otomatik olarak hem bedenimizi, hem de zihnimizi besleyen, onaran ve dengeleyen bilinçli seçimler şeklinde kendini göstermeye başlar. Bu egzersizler sayesinde duyularımız hassaslaşır.

Örneğin eğer sigara içiyorsanız kokusu birden sizi çok rahatsız etmeye başlar ve zaman içinde kendiliğinden, zorlanmadan sigarayı bırakırsınız ya da kahve ve şeker gibi bağımlılıklarınızdan özgürleşmeye, onlara ihtiyaç duymamaya başlarsınız. Bedeninizin hareket ihtiyacı olduğunu hissettiğinizde tembellik etmek aklınızdan dahi geçmez, hemen o an yürüyüşe çıkarsınız ya da işlenmiş ve suni şekerli gıdaları canınız çekmemeye başlar vb.

Farkındalık egzersizleri iradenizi kullanmaya gerek kalmadan, kendiniz için en iyi seçimleri yapabilme yetileri ile donatır sizi. Bu farkındalık egzersizlerinin en güçlüleri meditasyon ve burundan alınıp verilen kontrollü ve ritmik nefes egzersizleridir. Bu egzersizler sizi sağlıklı, mutlu, enerjik ve keyifli bir yaş alma sürecine taşıyacak, kaliteli bir uykudan sonra konfor alanınızın garantisini en çok sağlayacak olan temel anahtarlardır.

Farkındalığını meditasyon yaparak yükselt