İYİ YAŞ ALMA NEDİR?

Well-Aging Nedir?

WellagIng Nedir?

Dünyada hızla yükselen bir trend olan Well-Aging, yani “İyi Yaş Alma” veya “Sağlıklı ve Mutlu Yaş Alma” olarak çevirebileceğimiz bu terim, kronolojik yaşımız yükselirken kendimizi bütünsel olarak mutlu, sağlıklı, iyi, enerjik, dingin ve dengede hissetmemizi ifade etmektedir.

Bilim insanları sağlıklı, zinde, enerjik ve mutlu bir şekilde, yaşlanma emarelerine kapılmadan yaş almanın temelinin “Yaşam Tarzımız” olduğunu belirtmekte. Yani sağlığı kaybetmeden önce sağlığı korumanın önemini kavramak ve bu doğrultuda bir yaşam tarzı tesis etmeyi amaçlamak, uzun yıllar boyunca Sağlıklı Yaş Almayı da beraberinde getiriyor. Veya sağlığınızla ilgili halihazırda sorunlar yaşıyor olsanız dahi daha iyi hissetmeye başlamak ve sağlık ve mutluluk halinizin inisiyatifini elinize almak için hiçbir zaman geç değil. Ezoterik bilgilerin yanı sıra artık klasik Batı tıbbı da insanoğlunun kendi kendini şifalandırma yetenekleri ile donatıldığının üstünü çiziyor.

Yüzyılımızda yıldızı parlayan Epigenetik bilimine göre yaşam tarzımız sağlığın, beden-zihin dengesinin en önemli belirleyicisidir.

Özetle daha iyi ve daha mutlu olmak genetik mirasımıza değil, tamamen kendi seçimlerimize bağlıdır. Demek ki günlük yaşamımızda bedenimiz ve zihnimiz için yapacağımız bilinçli seçimler aracılığı ile “Sağlıklı ve İyi Yaş Alma Sürecimizi” başlatmak ve devam ettirmek tamamen bizim kontrolümüzdedir.

Wellaging
Sağlıklı Beslenme

Well-Aging sürecini ancak bu şekilde başlatıp, sürdürebilirsiniz.

Yani günlük seçimlerinizin bedeninize, ruh halinize ve zihninize ne yaptığının farkında olarak, kısa vadeli anlık keyifler yerine hayatınızı uzun vadeli olarak düşünmeniz ve tercihlerinizi ona göre yapmanız daha sağlıklı ve iyi olma halinizi başlatmanın temelidir.